Naujienos

Pradžia
Mano vaizdai ({{totalCount()}})

SUKURTA INTERNETO SVETAINĖ „ELEKTRONINIS PAVARDŽIŲ ARCHYVAS“

2022-12-01

Lietuvos ypatingasis archyvas atidarė interneto svetainę „Elektroninis pavardžių archyvas“, kurioje skelbiamos pavardės žmonių, paminėtų Lietuvos ypatingojo archyvo saugomuose Lietuvos SSR NKGB-MGB-KGB, Lietuvos SSR NKVD-MVD, Lietuvos komunistų partijos ir kt. dokumentuose.

Pagal pasirinktus kriterijus – pavardę, vardą, slapyvardį, gimimo metus, svetainėje galima rasti  žmones, kurie per sovietinę okupaciją 1940–1941, 1944–1990 m. buvo ištremti iš Lietuvos, įtraukti į tremiamų asmenų sąrašus, sovietų represinių struktūrų buvo suimti, tardyti, kalinti, persekioti, slapta stebėti, dalyvavo Laisvės kovose ir neginkluotame antisovietiniame pasipriešinime, vyko iš Lietuvos į užsienį laikinai ar nuolat gyventi ir kt.

Į svetainę per kelis mėnesius planuojama sukelti apie 2 mln. įrašų. Ateityje svetainė bus nuolat pildoma naujais įrašais. Svetainėje neradus dominančio žmogaus pavardės, galima kreiptis į Lietuvos ypatingąjį archyvą, kur mes atliksime dokumentų paiešką. 

Svetainė sukurta įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą „Interneto svetainės „Elektroninis pavardžių archyvas“ sukūrimas“. 

Svetainės adresas: https://lyapavardes.archyvai.lt